Суб. 4 јула, 2020

IVENSA MEDIA GROUP

IVENSA VESTI ONLINE NOVINE PORTAL

ĐOKOVIĆ SLAVIO 900-tu POBEDU U KARIJERI!

Na startu Australian opena usledila je pobeda srpskog tenisera Novaka Đokovića, ali i poraz mladog Lasla Đerea.

U prvom kolu ovog turnira, Đoković je pobedio sa malom mukom Jan-Lenarda Štrufa, nemačkog tenisera, i to rezultatom 3:1 (6:7, 2:6, 6:2, 1:6)

Nakon drame u taj brejku prvog seta, Đoković stiže prvi do vođstva od 1:0.  Zatim pojačava svoju prednost na 2:0, ali hrabri nemački igrač kasnije pravi preokret u trećem setu i osvaja ga.

Četvrti set Đoković je odigrao rutinski, bez varijacija i uspeo da se plasira u naredno kolo Australian opena.

Ovo pobedom Đokovića je obeležio 900. pobedu u karijeri.

Njegov sledeći protivnik je Japanac Tacuma Ito koji je u tri seta savladao Indijca Prajnesa Gunesvarana – 6:4, 6:2, 7:5. Kako je ovaj igrac 143. na svetu, ne bi trebalo da zada veće probleme Đokoviću.

Nažalost, naš drugi teniser koji je igrao takođe tog dana, laslo Đere elimiisan je u prvom kolu. Njega je pobedio 71. igrač sveta Jošihita Nišioka iz Japana sa 6:4, 3:6, 6:2, 7:6.

2 thoughts on “ĐOKOVIĆ SLAVIO 900-tu POBEDU U KARIJERI!